19 Mart 2016 Cumartesi

1869 -1916 KASTAMONU VE BOLU SALNAMELERİNDE KDZ. EREĞLİ

 


                  1869 -1916 KASTAMONU VE BOLU SALNAMELERİNDE KDZ. EREĞLİ
 
 
                                 
                        

Kdz.Ereğli’li Araştırmacı –Yazar Sadun DURAN  "1869-1916 Kastamonu ve Bolu Salnamelerinde Kdz. Ereğli" İsimli kitap’ı ile söyleşi ve imza günü etkinliğinde okurları ile buluştu.
Araştırmacı-Yazar Duran tarafından hazırlanan ve yine yerel bir yayın evi olan Post ve Post Yayıncılık tarafından yayınlanan 1869-1916 yılları arasında Kastamonu ve Bolu Salnamelerinden Kdz. Ereğli'ye bir zaman aralığı açan kitap söyleşi ve imza günü etkinliğinde okurları ile buluştu.
Araştırmacı-Yazar ve aynı zamanda da Tarih öğretmeni ve Kdz. Ereğli Tarih, Doğa ve Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı olan Gürdal ÖZÇAKIR'ın sunumu ile başlayan söyleşi, Sadun DURAN'ın kitap hakkında önemli detaylara değinmesi ile devam etti.
1869-1916 yılları arasındaki Kdz. Ereğli'ye bir zaman aralığı açan kitap hakkında yapılan söyleşi zaman zaman soru-cevap şeklin de devam ederek dinleyicilerin Kdz. Ereğli tarihine olan merakları da yerinde giderilmiş oldu.
Söyleşinin ardından kitabı imzalayan Yazar Sadun DURAN ; "Bugün çok mutluyum. Dedemden bana miras kalan notlar sonrası ortaya çıkan bu eserimizi bugün okuyucuları ile buluşturduk. Ereğlili kitapseverlerin bize gösterdikleri bu yoğun ilgiye teşekkür ediyorum. " dedi.
İmza ve Söyleşi etkinliğinde ayrıca Post ve Post Yayıncılık'ın yazarlarından olan Ramazan BAŞÇİÇEK'de "Gönülden Süzülen Damlalar" isimli şiir kitabını imzaladı.
                                            

                         

                           


 

Hiç yorum yok: