29 Kasım 2009 Pazar

KDZ.EREĞLİ ANADOLU LİSESİ'NİN İSPANYA ZİYARETİ YEREL BASIN HABERLERİ

Anadolu Lisesi öğretmenleri İspanya yolcusuEreğli Anadolu Lisesi, “Comenius Okul Ortaklıkları” projesi kapsamında, İspanya’da düzenlenecek “Projede Çalışacak Öğretmenler Ve Öğrencilerin Hazırlık Proje Toplantıları”na katılacak. Okul Müdürü Suat Yazıcı, öğretmenler Gürdal Özçakır, Süheyda Alişan, Kenan Genç, Birsel Kapan, Hatice Yılmaz ve öğrenci Sevban Abdullah Yaman’dan oluşan çalışma ekibi 24-27 Kasım tarihleri arasında İspanya’da olacak.
Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Okulumuz Kdz. Ereğli Anadolu Lisesinin Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme Programı Comenius Okul Ortaklıkları Programına Europe: Transition from Traditional to Modern Society (Avrupa; Geleneksel Toplumdan Modern Topluma Geçiş) adlı projeye ortak okul olarak yaptığı başvuru Ağustos 2009’da kabul edilmiştir.
Ayrıca bu proje kapsamında kullanılması amacıyla 23.000 Euro hibe sağlanmıştır.
Okulumuz adına koordinatörlüğünü Tarih Öğretmeni Gürdal Özçakır’ın yürüttüğü projede Kdz. Ereğli yerel tarihi değerleri, toplumlar arası ön yargıların kırılması, dini ve kültürel diyalog, genç kuşakların bilgi paylaşımı gibi konular koordinatör Gürdal Özçakır tarafından projeye dâhil edilmiştir. Projede İspanya koordinatör ülke konumundadır. Toplam 7 ülke çalışmalara katılacaktır. Bunlar; İspanya, İtalya, Türkiye, Romanya, Avusturya, Hollanda ve Bulgaristan.
Proje konusuna göre ilgili branşlardan öğretmenlerden oluşan bir ekip kurulmuştur. İspanya, Hollanda, Avusturya ve İtalya’ya proje kapsamında bu ekip katılacak ayrıca toplam 12 öğrenci de bu ziyaretlere katılacaktır.
24–27 Kasım 2009 tarihleri arasında Okul Müdürümüz Suat Yazıcı, öğretmenlerimiz Gürdal Özçakır, Süheyda Alişan, Kenan Genç, Birsel Kapan, Hatice Yılmaz ve öğrencimiz Sevban Abdullah Yaman’dan oluşan çalışma ekibimiz İspanya’da Cordoba kentinde ortak ülkelerinde dâhil olduğu “Projede Çalışacak Öğretmenler Ve Öğrencilerin Hazırlık Proje Toplantıları”na katılacaklardır.
Comenius Program’ının temel amacı, "Okul Eğitimi" alanında Avrupa ülkeleriyle işbirliği yapmak suretiyle eğitimde kaliteyi artırmak ve kültürel diyalogu sağlayarak dil öğrenimini teşvik etmektir.
Comenius Okul Ortaklıkları Avrupa’daki okullar arasında işbirliğini teşvik etmek suretiyle eğitimde Avrupa boyutunu geliştirmeyi hedeflemektedir. Ortaklıklar, farklı ülkelerdeki öğrenci ve öğretmenlere ortak ilgi alanındaki bir veya daha fazla konuda birlikte çalışma fırsatı sağlamaktadır. Bazı ortaklıklar öğrencilerin aktif katılımına odaklanırken, diğerleri pedagojik veya okul ve eğitim konularına yoğunlaşmakta ve esas olarak öğretmenlerin ve idari personelin katılımını gerektirmektedir. Comenius Okul Ortaklıklarının bazıları dil odaklı olup öğrencilerin ortak ülkenin dilini tanıma fırsatı sağlamaktadır.
Okul Ortaklıkları projenin odaklandığı konu kapsamında yapılacak çalışmalar aracılığıyla; ekip çalışması, sosyal beceriler, proje faaliyetlerini planlama ve yürütme ile bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanılmasında da öğrenci ve öğretmenlerin yetenek ve becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Ayrıca, farklı ülkelerden okullarla bir ortaklık içinde yer almak, öğrenci ve öğretmenlerin yabancı dillerini kullanmalarına ve geliştirmelerine imkân vererek ve yabancı dil öğrenmeye yönelik motivasyonlarını artırmaktadır.
Okul ve öğrenci odaklı ortaklıklar Çok Taraflı Ortaklıklar olup en az biri Avrupa Birliği üyesi ülke olmak üzere en az üç ülkenin ortaklığını gerektirir
Comenius Okul Ortaklıkları kapsamında yürütülen faaliyetlerinden bazı örnekler aşağıda verilmiştir.
§ Ortaklığa katılan bütün kurumlar arasında proje toplantısı,
§ Proje faaliyetlerine katılan öğretmen ve öğrencilerin hareketliliği
§ Yurtdışındaki ortak okullarla iyi uygulamaların ve tecrübelerin değişimi,
§ Alan çalışması, projeyle ilgili araştırmalar,
§ İş birliği faaliyetleriyle ilgili dokümanların tasarlanması, yayımlanması ve dağıtılması,
§ Teknik materyaller, çizimler ve sanat eserlerinin üretilmesi,
§ Gösteriler (tiyatro oyunları, müzikaller gibi),
§ Sergi organizasyonu, bilgi dokümanlarının üretilmesi ve dağıtılması,
§ Ortaklıkta kullanılan dil(ler)de gerekli yetkinliğe sahip olmalarını sağlamak için öğretmen ve öğrenciler için dil hazırlığı,
§ Özdeğerlendirme faaliyetleri,
§ Proje çıktıları ve tecrübelerin yaygınlaştırılması.”
http://www.ereglidtv.net/haberler.asp?haber=34327

CORDOBA'YA GİDİYORLAR24-27 Kasım 2009 tarihleri arasında Anadolu Lisesi Okul Müdürü Suat Yazıcı, öğretmenler Gürdal Özçakır, Süheyda Alişan, Kenan Genç, Birsel Kapan, Hatice Yılmaz ve öğrenci Sevban Abdullah Yaman'dan oluşan çalışma ekibi İspanya'da Cordoba kentinde ortak ülkelerinde dâhil olduğu "Projede Çalışacak Öğretmenler Ve Öğrencilerin Hazırlık Proje Toplantılarına katılacak. Proje Koordinatörü Tarih Öğretmeni Gürdal Özçakır yaptığı açıklamasında, "Okulumuz Kdz.Ereğli Anadolu Lisesinin Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme Programı Comenius Okul Ortaklıkları Programına Europe: Transition from Traditional to Modern Society (Avrupa;Geleneksel Toplum dan Modern Topluma Geçiş) adlı projeye ortak okul olarak yaptığı başvuru Ağustos 2009 'da kabul edilmiştir. Ayrıca bu proje kapsamında kullanılması amacıyla 23.000 Euro hibe sağlanmıştır. Okulumuz adına koordinatörlüğünü Tarih Öğretmeni Gürdal Özçakır’ın yürüttüğü projede Kdz. Ereğli Yerel Tarihi Değerleri, Toplumlar arası ön yargıların kırılması, Dini ve Kültürel Diyalog, Genç kuşakların bilgi paylaşımı gibi konular koordinatör Gürdal Özçakır tarafından projeye dâhil edilmiştir. Projede İspanya koordinatör ülke konumundadır. Toplam 7 ülke çalışmalara katılacaktır. Proje konusuna göre ilgili branşlardan Öğretmenlerden oluşan bir ekip kurulmuştur. İspanya, Hollanda, Avusturya ve İtalya'ya proje kapsamında bu ekip katılacak ayrıca toplam 12 öğrencide bu ziyaretlere katılacaktır. Comenius Program'ının temel amacı, "Okul Eğitimi" alanında Avrupa ülkeleriyle işbirliği yapmak suretiyle eğitimde kaliteyi artırmak ve kültürel diyalogu sağlayarak dil öğrenimini teşvik etmektir. Comenius Okul Ortaklıkları Avrupa'daki okullar arasında işbirliğini teşvik etmek suretiyle eğitimde Avrupa boyutunu geliştirmeyi hedeflemektedir. Ortaklıklar, farklı ülkelerdeki öğrenci ve öğretmenlere ortak ilgi alanındaki bir veya daha fazla konuda birlikte çalışma fırsatı sağlamaktadır. Bazı ortaklıklar öğrencilerin aktif katılımına odaklanırken, diğerleri pedagojik veya okul ve eğitim konularına yoğunlaşmakta ve esas olarak öğretmenlerin ve idari personelin katılımını gerektirmektedir. Comenius Okul Ortaklıklarının bazıları dil odaklı olup öğrencilerin ortak ülkenin dilini tanıma fırsatı sağlamaktadır. Okul Ortaklıkları projenin odaklandığı konu kapsamında yapılacak çalışmalar aracılığıyla; ekip çalışması, sosyal beceriler, proje faaliyetlerini planlama ve yürütme ile bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanılmasında da öğrenci ve öğretmenlerin yetenek ve becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Ayrıca, farklı ülkelerden okullarla bir ortaklık içinde yer almak, öğrenci ve öğretmenlerin yabancı dillerini kullanmalarına ve geliştirmelerine imkân vererek ve yabancı dil öğrenmeye yönelik motivasyonlarını artırmaktadır. Okul ve öğrenci odaklı ortaklıklar Çok Taraflı Ortaklıklar olup en az biri Avrupa Birliği üyesi ülke olmak üzere en az üç ülkenin ortaklığını gerektirir”
YORUMLAREkleyen : İsimsiz
Canım hocalarıma buradan selamlar iletiyorum. Hepinizi çok seviyorum ve hepinizi çok özledim. Üniversitede sizler gibi hocaları çok arıyorum. aradan 3 sene geçti mezun olalı ama sizler unutulmazsınız. Okulumuzun değerini bilelim. Allaha emanet olun.
Tarih : 23.11.2009

Ekleyen : asuman tülek
Kdz.Ereğli Anadolu Lisesi 10.sınıf velisi olarak sizleri ve öğrencilerimizi kutluyorum.Öğrencilerinizi çağdaş eğitim ve öğretimle hayata hazırladığınız içinçok teşekkür ederim ,başarılarınızın devamını dilerim .
Tarih : 23.11.2009
http://www.ereglionder.com.tr/HaberDetay.asp?id=23624&cat=Guncel&CORDOBAYA_GIDIYORLAR.html

ANADOLU LİSESİ İSPANYA YOLCUSUHaber-Şirin Ereğli gazetesi-Anadolu Lisesi Okul Müdürü Suat Yazıcı, öğretmenler Gürdal Özçakır, Süheyda Alişan, Kenan Genç, Birsel Kapan, Hatice Yılmaz ve öğrenci Sevban Abdullah Yaman'dan oluşan çalışma ekibi 24–27 Kasım 2009 tarihleri arasında İspanya'da Cordoba kentinde ortak ülkelerinde dâhil olduğu, Projede Çalışacak Öğretmenler Ve Öğrencilerin Hazırlık Proje Toplantılarına katılacak.

Haber-Şirin Ereğli gazetesi-Anadolu Lisesi Okul Müdürü Suat Yazıcı, öğretmenler Gürdal Özçakır, Süheyda Alişan, Kenan Genç, Birsel Kapan, Hatice Yılmaz ve öğrenci Sevban Abdullah Yaman'dan oluşan çalışma ekibi 24–27 Kasım 2009 tarihleri arasında İspanya'da Cordoba kentinde ortak ülkelerinde dâhil olduğu, Projede Çalışacak Öğretmenler Ve Öğrencilerin Hazırlık Proje Toplantılarına katılacak.
Proje Koordinatörü Tarih Öğretmeni Gürdal Özçakır konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı;Okulumuz Kdz.Ereğli Anadolu Lisesinin Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme Programı Comenius Okul Ortaklıkları Programına Europe: Transition from Traditional to Modern Society (Avrupa;Geleneksel Toplumdan Modern Topluma Geçiş) adlı projeye ortak okul olarak yaptığı başvuru Ağustos 2009 ‘da kabul edilmiştir.
Ayrıca bu proje kapsamında kullanılması amacıyla 23.000 Euro hibe sağlanmıştır.
Okulumuz adına koordinatörlüğünü Tarih Öğretmeni Gürdal ÖZÇAKIR’ın yürüttüğü projede Kdz. Ereğli Yerel Tarihi Değerleri, Toplumlar arası ön yargıların kırılması, Dini ve Kültürel Diyalog, Genç kuşakların bilgi paylaşımı gibi konular koordinatör Gürdal ÖZÇAKIR tarafından projeye dâhil edilmiştir. Projede İspanya koordinatör ülke konumundadır. Toplam 7 ülke çalışmalara katılacaktır. Bunlar;
İSPANYA
İTALYA
TÜRKİYE
ROMANYA
AVUSTURYA
HOLLANDA
BULGARİSTAN

Proje konusuna göre ilgili branşlardan Öğretmenlerden oluşan bir ekip kurulmuştur. İspanya, Hollanda, Avusturya ve İtalya’ya proje kapsamında bu ekip katılacak ayrıca toplam 12 öğrencide bu ziyaretlere katılacaktır.
24–27 Kasım 2009 tarihleri arasında Okul Müdürümüz Suat YAZICI Öğretmenlerimiz Gürdal ÖZÇAKIR, Süheyda ALİŞAN, Kenan GENÇ, Birsel KAPAN, Hatice YILMAZ ve Öğrencimiz Sevban Abdullah YAMAN‘dan oluşan çalışma ekibimiz İspanya’da Cordoba kentinde ortak ülkelerinde dâhil olduğu “Projede Çalışacak Öğretmenler Ve Öğrencilerin Hazırlık Proje Toplantıları”na katılacaklardır.
Comenius Program’ının temel amacı, "Okul Eğitimi" alanında Avrupa ülkeleriyle işbirliği yapmak suretiyle eğitimde kaliteyi artırmak ve kültürel diyalogu sağlayarak dil öğrenimini teşvik etmektir.
Comenius Okul Ortaklıkları Avrupa’daki okullar arasında işbirliğini teşvik etmek suretiyle eğitimde Avrupa boyutunu geliştirmeyi hedeflemektedir. Ortaklıklar, farklı ülkelerdeki öğrenci ve öğretmenlere ortak ilgi alanındaki bir veya daha fazla konuda birlikte çalışma fırsatı sağlamaktadır. Bazı ortaklıklar öğrencilerin aktif katılımına odaklanırken, diğerleri pedagojik veya okul ve eğitim konularına yoğunlaşmakta ve esas olarak öğretmenlerin ve idari personelin katılımını gerektirmektedir. Comenius Okul Ortaklıklarının bazıları dil odaklı olup öğrencilerin ortak ülkenin dilini tanıma fırsatı sağlamaktadır.
Okul Ortaklıkları projenin odaklandığı konu kapsamında yapılacak çalışmalar aracılığıyla; ekip çalışması, sosyal beceriler, proje faaliyetlerini planlama ve yürütme ile bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanılmasında da öğrenci ve öğretmenlerin yetenek ve becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Ayrıca, farklı ülkelerden okullarla bir ortaklık içinde yer almak, öğrenci ve öğretmenlerin yabancı dillerini kullanmalarına ve geliştirmelerine imkân vererek ve yabancı dil öğrenmeye yönelik motivasyonlarını artırmaktadır.
Okul ve öğrenci odaklı ortaklıklar Çok Taraflı Ortaklıklar olup en az biri Avrupa Birliği üyesi ülke olmak üzere en az üç ülkenin ortaklığını gerektirir
Comenius Okul Ortaklıkları kapsamında yürütülen faaliyetlerinden bazı örnekler aşağıda verilmiştir.
§ Ortaklığa katılan bütün kurumlar arasında proje toplantısı,
§ Proje faaliyetlerine katılan öğretmen ve öğrencilerin hareketliliği
§ Yurtdışındaki ortak okullarla iyi uygulamaların ve tecrübelerin değişimi,
§ Alan çalışması, projeyle ilgili araştırmalar,
§ İş birliği faaliyetleriyle ilgili dokümanların tasarlanması, yayımlanması ve dağıtılması,
§ Teknik materyaller, çizimler ve sanat eserlerinin üretilmesi,
§ Gösteriler (tiyatro oyunları, müzikaller gibi),
§ Sergi organizasyonu, bilgi dokümanlarının üretilmesi ve dağıtılması,
§ Ortaklıkta kullanılan dil(ler)de gerekli yetkinliğe sahip olmalarını sağlamak için öğretmen ve öğrenciler için dil hazırlığı,
§ Özdeğerlendirme faaliyetleri,
§ Proje çıktıları ve tecrübelerin yaygınlaştırılması.

http://www.sirineregli.com/haber.php?id=740

İSPANYA'YA GİDECEKLER...Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinden oluşan heyetin, yurt dışı programına katılacağı bildirildi.Okulun Proje Koordinatörü tarih öğretmeni Gürdal Çakır, yaptığı açıklamada, Okulun, Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme Programı olan, Comenius Okul Ortaklıkları Programının, “Avrupa Geleneksel Toplumdan Modern Topluma Geçiş” isimli projesine ortak okul olarak yapılan başvurunun kabul edildiğini anımsattı.Türkiye’nin yanı sıra İspanya, İtalya, Romanya, Avusturya, Hollanda ve Bulgaristan’ın bulunduğu proje çalışmaları için, Anadolu Lisesi Müdürü Suat Yazıcı ile birlikte Öğretmenler Gürdal Özçakır, Süheyda Alişan, Kenan Genç, Birsel Kapan,Hatice Yılmaz ve Öğrenci Sevban Abdullah Yamandan oluşan ekibin İspanya’nın Cordoba kentine gideceğini belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:“Okul heyetimiz, 24-27 Kasım tarihlerini içeren ziyaret kapsamında, ortak ülkelerin de dâhil olduğu, “Projede Çalışacak Öğretmenler Ve Öğrencilerin Hazırlık Proje Toplantıları”na katılacaklar. Comenius Program’ının temel amacı, ‘Okul Eğitimi’ alanında Avrupa ülkeleriyle işbirliği yapmak suretiyle eğitimde kaliteyi artırmak ve kültürel diyalogu sağlayarak dil öğrenimini teşvik etmektir. Bu sayede eğitimde Avrupa boyutunu geliştirme hedeflemektedir.

http://www.ereglihakimiyet.com/Haberler.asp?id=15420

Cordobaya gidiyorlarAnadolu Lisesi oluşan çalışma ekibi İspanya'nın Cordoba kentinde gerçekleşecek ortak ülkelerinde dâhil olduğu "Projede Çalışacak Öğretmenler Ve Öğrencilerin Hazırlık Proje Toplantılarına katılacak.

23 Kasım 2009
24-27 Kasım 2009 tarihleri arasında Anadolu Lisesi Okul Müdürü Suat Yazıcı, öğretmenler Gürdal Özçakır, Süheyda Alişan, Kenan Genç, Birsel Kapan, Hatice Yılmaz ve öğrenci Sevban Abdullah Yaman´dan oluşan çalışma ekibi İspanya´da Cordoba kentinde ortak ülkelerinde dâhil olduğu "Projede Çalışacak Öğretmenler Ve Öğrencilerin Hazırlık Proje Toplantılarına katılacak. Proje Koordinatörü Tarih Öğretmeni Gürdal Özçakır yaptığı açıklamasında, "Okulumuz Kdz.Ereğli Anadolu Lisesinin Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme Programı Comenius Okul Ortaklıkları Programına Europe: Transition from Traditional to Modern Society (Avrupa;Geleneksel Toplum dan Modern Topluma Geçiş) adlı projeye ortak okul olarak yaptığı başvuru Ağustos 2009 ´da kabul edilmiştir. Ayrıca bu proje kapsamında kullanılması amacıyla 23.000 Euro hibe sağlanmıştır. Okulumuz adına koordinatörlüğünü Tarih Öğretmeni Gürdal Özçakır’ın yürüttüğü projede Kdz. Ereğli Yerel Tarihi Değerleri, Toplumlar arası ön yargıların kırılması, Dini ve Kültürel Diyalog, Genç kuşakların bilgi paylaşımı gibi konular koordinatör Gürdal Özçakır tarafından projeye dâhil edilmiştir. Projede İspanya koordinatör ülke konumundadır. Toplam 7 ülke çalışmalara katılacaktır. Proje konusuna göre ilgili branşlardan Öğretmenlerden oluşan bir ekip kurulmuştur. İspanya, Hollanda, Avusturya ve İtalya´ya proje kapsamında bu ekip katılacak ayrıca toplam 12 öğrencide bu ziyaretlere katılacaktır. Comenius Program´ının temel amacı, "Okul Eğitimi" alanında Avrupa ülkeleriyle işbirliği yapmak suretiyle eğitimde kaliteyi artırmak ve kültürel diyalogu sağlayarak dil öğrenimini teşvik etmektir. Comenius Okul Ortaklıkları Avrupa´daki okullar arasında işbirliğini teşvik etmek suretiyle eğitimde Avrupa boyutunu geliştirmeyi hedeflemektedir. Ortaklıklar, farklı ülkelerdeki öğrenci ve öğretmenlere ortak ilgi alanındaki bir veya daha fazla konuda birlikte çalışma fırsatı sağlamaktadır. Bazı ortaklıklar öğrencilerin aktif katılımına odaklanırken, diğerleri pedagojik veya okul ve eğitim konularına yoğunlaşmakta ve esas olarak öğretmenlerin ve idari personelin katılımını gerektirmektedir. Comenius Okul Ortaklıklarının bazıları dil odaklı olup öğrencilerin ortak ülkenin dilini tanıma fırsatı sağlamaktadır. Okul Ortaklıkları projenin odaklandığı konu kapsamında yapılacak çalışmalar aracılığıyla; ekip çalışması, sosyal beceriler, proje faaliyetlerini planlama ve yürütme ile bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanılmasında da öğrenci ve öğretmenlerin yetenek ve becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Ayrıca, farklı ülkelerden okullarla bir ortaklık içinde yer almak, öğrenci ve öğretmenlerin yabancı dillerini kullanmalarına ve geliştirmelerine imkân vererek ve yabancı dil öğrenmeye yönelik motivasyonlarını artırmaktadır. Okul ve öğrenci odaklı ortaklıklar Çok Taraflı Ortaklıklar olup en az biri Avrupa Birliği üyesi ülke olmak üzere en az üç ülkenin ortaklığını gerektirir”
http://www.ereglideyasam.com/haber-detay/4/1694/cordobaya-gidiyorlar.htm

2 yorum:

dil okulu dedi ki...

İspanya gerçekten de görülmeye değer mükemmel bir ülke aynı zamanda dili de cok sıcak ve hemen insanın öğrenesi geliyor...

ingiltere dil okulu dedi ki...

İspanyolca artık dünyada 500 milyona yakın insan tarafından konsuuldugu için çok aranan dillerin başında gelmektedir.